:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -8°C pochmurno z przejaśnieniami

Słuchajska bezpańska?

Interwencje, Słuchajska bezpańska - zdjęcie, fotografia

Nawierzchnia ulicy Słuchajskiej od lat popada w ruinę. Do remontu uda się być może doprowadzić, kiedyzostanie wyjaśnione, kto tak naprawdę jest za tą drogę odpowiedzialny

Na sesji rady miasta Golubia-Dobrzynia radny Szymon Wiśniewski zwrócił uwagę na tragiczny stan fragmentu ulicy Słuchajskiej, który łączy drogę powiatową w kierunku Słuchaju i Skępska z drogą wojewódzką – ulicą Toruńską. 

– Droga Słuchajska wygląda tragicznie – mówił Szymon Wiśniewski. – Niemal na każdym kroku widać ubytki, wszędzie pełno dziur. Z drogi tej korzystają pracownicy firm znajdujących się w okolicy ulicy Dworcowej i PTTK. Ten fragment używany jest również jako objazd w czasie turnieju rycerskiego. To bardzo ważna droga, do której remontu jednak nikt się nie poczuwa. Okazuje się, że droga leży w części na terenie miasta i gminy. Spory jej kawałek nie ma właściciela. 

Miasto jest właścicielem tylko nieco ponad 26 proc. drogi. Najwięcej posiada Nadleśnictwo Golub-Dobrzyń – 44 procent. Starostwo Powiatowe jest właścicielem tylko 3 proc. powierzchni. Reszta prawie – 26 procent nie należy do nikogo.

Problem ulicy Słuchajskiej nie pojawił się nagle. Przez lata żaden samorząd nie uważał się za właściciela tej drogi. O lasach państwowych nikt wówczas nie mówił. Odbijano nawzajem piłeczkę na drugą stronę. Problem jej stanu jest bagatelizowany, bo podobno niewielu kierowców z niej korzysta, co jest logiczne, bo unika jej każdy kierowca dbający o zawieszenie w aucie. Co odważniejsi jednak, którzy dojeżdżają do pracy w firmach przy ulicach Dworcowej i PTTK, nie chcąc stać w korkach w mieście korzystają z ulicy Słuchajskiej. Co więcej, w czasie największej imprezy w mieście – turnieju rycerskieg ulica PTTK jest zamknięta i Słuchajska jest w tym czasie jedną z ważniejszych arterii w mieście. 

– Podczas analizy tego tematu okazało się, że od czasów II wojny światowej nikt nie uporządkował kwestii gruntów w tym miejscu – dodaje radny. – Gdy droga była w jako takim stanie, nikt nie myślał o remoncie. Gdy jej stan jest fatalny okazuje się, że nagle droga jest niczyja. 
Jak zapewnił na sesji burmistrz Mariusz Piątkowski władze miasta i starostwo powiatowe zastanawiają się jak rozwiązać ten problem.
Do sprawy wrócimy już wkrótce. 
 

Tekst i fot. (magbet)


Słuchajska bezpańska? komentarze opinie

  • gość 2017-04-25 14:33:57

    Na Słuchajskiej nie ma nawet chodnika.

  • Albert - niezalogowany 2017-04-27 10:30:38

    Nad czym tu się zastanawiać ? Niech każdy z zarządców naprawi swoją część i wszyscy na tym skorzystamy. Tyle mówicie o wspólnym działaniu, więc jest okazja aby to pokazać. Liczę na skuteczność naszych samorządowców :)

Dodajesz jako: Zaloguj się