:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

Sokół Radomin: Dwa mecze, zero punktów

Sokół Radomin rozegrał w zeszłym tygodniu dwa spotkania w ramach IV ligi. Podopieczni trenera Sławomira Rożka przegrali niestety oba mecze i są o krok od spadku do „okręgówki”

Porażka na wyjeździe

Mecz z Wisłą Nowe był kluczowy dla zawodników Sokoła, jeśli chodzi o wykaraskanie się ze strefy spadkowej (w zależności od wyników w innych ligach spadkiem zagrożone mogą być nawet cztery zespoły). Niestety, pierwszy kwadrans spotkania należał do gospodarzy, który mieli dwie dogodne sytuacje na objęcie prowadzenia. Od 20. minuty to nasi zawodnicy zaczęli dochodzić do głosu, jednak nie przełożyło się to na zdobyte bramki. Wisła nadal napierała i w końcu, wykorzystując nieporadność defensorów z Radomina, Michał Pokora strzelił gola na 1:0. Trzy minuty później, po strzale w długi róg, Szponikowski musiał po raz drugi wyciągać piłkę z siatki, a sędzia zaprosił oba zespoły na przerwę. Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy dyskusję i brak zorganizowania naszych zawodników wykorzystał Dropiński, który dograł precyzyjną piłkę ze środka pola do Horny, a ten strzałem pomiędzy nogami Szponikowskiego podwyższył na 3:0. Sokół próbował jeszcze szarpać, ale doskwierający obu jedenastkom upał sprzyjał bardziej bronieniu niż szaleńczemu pościgowi za bramkami. W doliczonym czasie gry, po wrzucie z autu, wynik spotkania na 4:0 strzałem głową ustalił Myścich.

– Wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu – mówi trener Rożek. – Przez długie momenty graliśmy dobrze i mieliśmy bardzo dużo niewykorzystanych stałych fragmentów gry. Oddaliśmy dużo strzałów, jednak wiele z nich było niecelnych bądź blokowanych przez przeciwnika.

Wisła Nowe VS. Sokół Radomin 4:0 (2: 0)

Skład
M. Szponikowski – Grochocki (45’ Bruzdewicz), Czajkowski, D. Muchewicz, K. Marcinkowski, W. Jachowski, K. Szponikowski, Przemysław Jachowski (60’ K. Muchewicz), Paweł Jachowski (70’ Szyjkowski ), P. Marcinkowski, Piotrowski

Emocjonująco z Polonią

W niedzielę na stadion w Radominie przyjechała Polonia Bydgoszcz, czyli trzecia siła IV ligi. Spotkanie od początku stało na wysokim poziomie. Obie drużyny miały swoje sytuacje. Strzały zawodników Sokoła były najczęściej blokowane przez obrońców przyjezdnych, natomiast Polonia w najgroźniejszej sytuacji obiła słupek bramki strzeżonej przez Szponikowskiego. Akcje błyskawicznie przenosiły się z jednego pola karnego na drugie. Brakowało jednak tego, co jest solą futbolu – goli.

W drugiej połowie za to worek z bramkami rozwiązał się aż nadto. W 49. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Polonii, pewnie zamieniony na bramkę przez Patryka Podolskiego. Goście nie nacieszyli się zbyt długo prowadzeniem, ponieważ już chwilę później na przeciwległym polu karnym także doszło do przewinienia, a jedenastkę wykorzystał Paweł Jachowski. 10 minut później sędzia dopatrzył się przewinienia przed polem karnym Sokoła. Do rzutu wolnego podszedł Rafał Kubacki i cudownym strzałem w okienko wyprowadził gości na prowadzenie. Sokół Radomin zareagował na tę bramkę w stylu: „Ja nie strzelę ładniejszej? Potrzymaj mi piwo” i już dwie minuty później Paweł Jachowski przepięknie huknął z powietrza, nie dając szans golkiperowi Polonii. Sześć minut później sędzia podyktował niestety kolejny rzut karny po przewinieniu Piotra Piotrowskiego, a bramkę niskim strzałem zdobył Tomasz Sarnowski. Po tej kanonadzie oba zespoły nieco zwolniły tempo. Sokół próbował atakować prawą stroną boiska, ale niewiele wychodziło z tych rajdów. W doliczonym czasie gry Sokół zmarnował najlepszą okazję do wyrównania, kiedy po dograniu Czajkowskiego jeden z naszych zawodników oddał słaby strzał, z którymi golkiper przyjezdnych nie mógł mieć żadnych kłopotów.

W następnej kolejce Sokoła czeka wyjazdowy mecz ze Startem Warlubie, który obecnie zajmuje 9. miejsce w lidze. Początek spotkania w sobotę o godzinie 17.00.

Sokół Radomin  VS. Polonia Bydgoszcz 2:3 (0: 0)