:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Piłka nożna, Sokół Radomin górą derbach - zdjęcie, fotografia
Gazeta CGD 21/08/2018 15:17

W 2. kolejce kujawsko-pomorskiej okręgówki kibice mieli okazję podziwiać kolejne powiatowe derby. Sokół Radomin pewnie pokonał na wyjeździe 3:0 Promień Kowalewo Pomorskie i przynajmniej do soboty prowadzi w ligowej tabeli

Obie drużyny przystępowały do niedzielnego spotkania w odmiennych nastrojach. Gospodarze na pewno nie mogli być zadowoleni z domowej inauguracji sezonu z Zawiszą Bydgoszcz, gdyż goście strzelili bramkę na wagę trzech punktów dopiero w doliczonym czasie gry. Z kolei Sokół Radomin przybył do Kowalewa opromieniony zwycięstwem aż 9:0 nad Iskrą Ciechocin.

Kibice obu jedenastek jeszcze dobrze nie rozsiedli się na swoich miejscach, a Sokół już prowadził 1:0. Jan Luks dostał piłkę przed polem karnym i huknął z dystansu w długi róg. Bartłomiej Dybka próbował jeszcze sięgnąć tej piłki, ale strzał był zbyt precyzyjny. Warto na moment zatrzymać się przy zdobywcy bramki. Już przed sezonem trener „Sokołów”, Sławomir Rożek chwalił tego zawodnika, który dopiero stawia pierwsze kroki w seniorskiej piłce. Co prawda widać, że ze względu na warunki fizyczne ma czasami problem w walce bark w bark, ale ekipa z Radomina może mieć naprawdę dużo pociechy z tego zawodnika w przyszłości.
Wracając do spotkania, przewaga Sokoła z minuty na minutę była coraz wyraźniejsza. Gospodarze mieli problem ze skonstruowaniem jednej składnej akcji. Z kolei przyjezdni rozgrywali mądrze piłkę od tyłu, co przyniosło efekt w postaci drugiej bramki, strzelonej przez Pawła Jachowskiego. W kolejnych minutach zawodnicy obu ekip podostrzyli grę, ale sędzia był tego dnia wyjątkowo pobłażliwy i faule kończyły się tylko na słownych upomnieniach. W 38. minucie po dograniu z głębi pola swoją drugą bramkę tego dnia zdobył Paweł Jachowski. Sokół w pierwszej połowie imponował spokojem i względnie dobrym przesuwaniem się poszczególnych formacji.

W szatni Promienia w przerwie musiało paść kilka mocnych słów, bowiem po beznadziejnych 45. minutach, na początku drugiej połowy zobaczyliśmy agresywny i zdeterminowany zespół. Trzy silne strzały z całą pewnością rozruszały Miłosza Szponikowskiego, który był maksymalnie skoncentrowany, mimo niewielu okazji do interwencji w pierwszej części spotkania. Goście przetrwali skomasowany atak i ruszyli ponownie na bramkę gości. Widać było że Paweł Jachowski ma chrapkę na hat-tricka, ale najpierw, po ograniu Dybki, dał sobie wybić piłkę spod nóg, mając przed sobą pustą bramkę, a chwilę później w sytuacji dwóch na jednego nie zdecydował się oddać piłki do lepiej ustawionego partnera i w konsekwencji akcja spaliła na panewce. W 63. minucie Marek Magdziński stanął przed szansą strzelenia kontaktowej bramki, jednak przelobował nie tylko bramkarza, ale też bramkę. Trzy minuty później gra została przerwana, bowiem Krzysztof Czajkowski został brutalnie zatrzymany przez obrońcę Promienia i konieczna była zmiana. Jak udało nam się dowiedzieć, kontuzja na szczęście okazała się niezbyt poważna, jednak nie wiadomo czy popularny „Czaja” wyleczy się do następnego spotkania. W drugiej połowie zawodnicy trenera Bartosza Jagielskiego częściej gościli w polu karnym rywali, ale niewiele z tego wynikało. Pięć minut przed końcem spotkania swoją szansę na gola miał jeszcze Piotr Marcinkowski, ale mocny strzał trafił tylko w poprzeczkę i wyszedł na aut.

Sokół w najbliższą sobotę zagra u siebie z kandydatem do awansu, Zawiszą Bydgoszcz. Na mecz wybiera się liczna grupa kibiców gości, więc gorąco będzie nie tylko na boisku. Początek spotkania o 12.00. Z kolei Promień wybiera się na wyjazdowe spotkanie do Łochowa, gdzie zmierzy się z tamtejszym Sportisem, który rozbił w ten weekend Iskrę Ciechocin 9:0. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 17.00.

Promień Kowalewo Pomorskie VS. Sokół Radomin 0:3  (0: 3)