:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C słabe opady deszczu

Spotkanie z mistrzem

Kolarstwo, Spotkanie mistrzem - zdjęcie, fotografia

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o bardzo dobrym starcie naszych kolarzy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Dziś nieco więcej o tym jak przebiegała ta rywalizacja okiem Konrada Kołodziejskiego, wychowanka Grodna Nowogród i zarazem złotego medalisty tej imprezy.

Wyścig w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbył się w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego. Trasa była płaska, ale kolarze musieli zmagać się z silnymi podmuchami. 

– Niestety wiatr nie ułatwiał nam pracy – mówi Konrad Kołodziejski. – Miejscami niemal stawało się w miejscu. Udało mi się załapać w odjazd, a peleton dość szybko odpuścił.

Towarzyszem ucieczki Konrada był zawodnik Koźminianki Koźminek – Miłosz Potasznik.

– Dawałem mu mocne zmiany, w końcówce podjechał i stwierdził, że nie da rady utrzymać tempa – mówi Konrad. – Udało mi się dzięki temu uciec.

Po finiszu podjechał do mnie i podziękował za wspólną pracę.

Kolarskim wzorem Konrada Kołodziejskiego jest Michał Kwiatkowski. Obecnie zawodnik przygotowuje się do górskich mistrzostw Polski. Będzie także obecny na międzynarodowym kryterium w okolicach Grudziądza. W minionym tygodniu Konrad, wraz z trenerem Wiesławem Młodziankiewiczem, odwiedził wójta gminy Golub-Dobrzyń Marka Ryłowicza. Mistrz odebrał z rąk wójta gratulacje oraz upominek. Już 2 września w Nowogrodzie odbędzie się kolejny z cyklu wyścig młodzieżowy. Na starcie pojawią się być może następcy Konrada Kołodziejskiego i Michała Kwiatkowskiego.

(pw)
 

Spotkanie z mistrzem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się