:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  27°C bezchmurnie

Sprawa obywatelska

Interwencje, Sprawa obywatelska - zdjęcie, fotografia

W ostatnim czasie intensywne opady deszczu spowodowały podtopienia upraw, powodując duże problemy ze zbiorami. Spływające z pól błoto niszczy też drogi. Do Urzędu Gminy Radomin wpływają skargi rolników na sąsiadów, którzy nie oczyszczają rowów melioracyjnych

 Pan Józef, rolnik z Radomina, skarży się na brak możliwości wjazdu na pole. Ma problem ze zbiorem plonów. Nie może wjechać maszynami. Mimo, że pan Józef regularnie oczyszcza rowy melioracyjne przylegające do jego pola, pozostali sąsiedzi nie wywiązują się z tego obowiązku, co powoduje, że woda opadowa i tak zostaje na jego polu i zalega przez dłuższy czas.

Reagując na skargi mieszkańców wójt gminy Radomin Piotr Wolski wysłał do właścicieli gruntów (przez które przebiegają rowy melioracyjne) pisma przypominające o obowiązku oczyszczania rowów i przeprowadził rozmowy z sołtysami.

– Bardzo proszę rolników z gminy Radomin by zaczęli oczyszczać rowy melioracyjne, zwłaszcza poprzez koszenie, usuwanie ziemi oraz pogłębianie i odmulanie. Spływająca z pól woda nie tylko niszczy uprawy, ale również drogi gminne – mówi wójt Piotr Wolski.

– Utrzymanie urządzeń melioracyjnych jest obowiązkiem właściciela gruntu, który może podlegać wykonaniu w drodze egzekucji, łącznie z wykonaniem zastępczym na koszt właściciela gruntu – wyjaśnia radca prawny urzędu gminy mec. Marek Redecki.

Nieutrzymywanie w należytym stanie lub niszczenie urządzeń wodnych, w tym rowów, jest wykroczeniem, za które prawo wodne przewiduje karę grzywny. 
 

oprac. (ToB)
fot. nadesłane 


Sprawa obywatelska komentarze opinie

  • Wacek - niezalogowany 2017-10-05 04:55:23

    Co grozi za zaoranie rowu melioracyjnego?

  • Urzedas - niezalogowany 2017-10-28 23:02:57

    Mecenas Redecki wyjaśnia co grozi za niszczenie rowów melioracyjnych. grzywna.

  • Gość - niezalogowany 2017-12-13 14:41:15

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Golub-cgd.pl