:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C rozproszone chmury

Sprawdź swoją wiedzę o Wazównie

Zamek w Golubiu-Dobrzyniu, Sprawdź swoją wiedzę Wazównie - zdjęcie, fotografia

Jednym z punktów Pikniku Rodzinnego „Urodziny Anny Wazówny” organizowanego przez Zespół Szkół nr 1 W Golubiu-Dobrzyniu będzie test wiedzy o życiu patronki szkoły. Do rywalizacji mogą stanąć uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i dorośli. Organizatorzy zapewniają, że nagrody są bardzo atrakcyjne

Świętowanie urodzin szwedzkiej królewny zaplanowano na piątek 19 maja. Impreza rozpocznie się o 16.30 na Zamku Golubskim gdzie można będzie zwiedzić zamek i obejrzeć film. Około 17.15 zaplanowany jest przemarsz zgromadzonych do „szkoły na górce”. Od 17.30 w zespole szkół zaplanowano: pokazy zumby i aerobiku, turniej sportowy klas gimnazjalnych oraz pokazy w pracowniach biologicznej, chemicznej, fizycznej i geograficznej. O 18.00 w szkolnej auli rozpocznie się Wielki Powiatowy Test o Annie Wazównie. Test zostanie przeprowadzony w trzech grupach wiekowych: uczniowie gimnazjów, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, osoby dorosłe.

Test składa się z 30 pytań o charakterze zamkniętym, wielokrotnego wyboru. Obejmuje życiorys Anny Wazówny oraz rządy Zygmunta III Wazy. W razie uzyskania przez większą liczbę uczestników tej samej ilości punktów przeprowadzona zostanie dogrywka, która wyłoni po trzech zwycięzców z każdej kategorii. Zgłoszenia do testu należy składać w sekretariacie szkoły do czwartku 18 maja, do godziny 12.00, należy podać imię i nazwisko oraz grupę wiekową (wazownasekretariat11@wp.pl). Więcej o teście i regulaminie na stronie: www.wazowna.pl. Tam też znajdują się materiały, które pomogą dobrze przygotować się do testu.

(magbet)
fot. internet

Sprawdź swoją wiedzę o Wazównie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Zamek w Golubiu-Dobrzyniu, Miasto Golub-Dobrzyń - więcej informacji