:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C słabe opady deszczu

Świętowali mimo deszczu

1 czerwca Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, wraz z KS-em Sokół Radomin, zorganizował Sportowy Dzień Dziecka. Mimo kapryśnej pogody, uczestnikom dopisywały doskonałe humory

Dzień Dziecka w Polsce obchodzony jest od 1950 roku, 1 czerwca. W całym kraju różne instytucje organizują wydarzenia dla najmłodszych. Nie inaczej było w Radominie, gdzie na boisku sportowym grupa dzieci i młodzieży wzięła udział w obchodach tego wyjątkowego święta. Nawet ulewny deszcz nie pokrzyżował planów, bo oczekując na poprawę pogody, można było delektować się pysznymi lodami. Kiedy zza chmur wyjrzało słońce, rozpoczęła się sportowa rywalizacja. 

Oprócz Sokoła Radomin, do akcji włączyły się też: Iskra Dulsk oraz Strażak Płonne. Uczestnicy zostali podzieleni na sześć drużyn, z której każda miała swojego kapitana. Krzysztof Marcinkowski, Szymon Szyjkowski, Krzysztof Czajkowski oraz Waldemar Jachowski objęli przywództwo nad dziećmi z Radomina i okolic, Jacek Laskowski prowadził Iskrę Dulsk, a drużynę Strażaka Płonne – Dawid Rumiński. 

Po konkurencjach sprawnościowych przyszedł czas na to, na co dzieci czekały najbardziej – Mini Turniej Piłki Nożnej. Boisko było podzielone na trzy części, na których zostały rozegrane mecze w systemie „każdy z każdym”. Wynik tego dnia jednak miał drugorzędne znaczenie. Najważniejsze, że wszyscy bawili się świetnie, a uśmiechy nawet na moment nie schodziły z twarzy uczestników. Po skończonych zawodach zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale,  a następnie każdy mógł posilić się upieczoną nad ogniskiem kiełbaską. 
 

(LB)
fot. GOKiS Radomin


Świętowali mimo deszczu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się