:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C słabe opady deszczu

Trasa ciechocińska w nowej jakości

Inwestycje, Trasa ciechocińska nowej jakości - zdjęcie, fotografia

W sierpniu zakończył się remont odcinka drogi z Golubia-Dobrzynia do Torunia w Antoniewie. To jednak nie koniec inwestycji, bo w planach jest modernizacja całej trasy

 Droga wojewódzka nr 569 z Golubia-Dobrzynia aż do Dobrzejewic to jeden z młodszych odcinków pod nadzorem Zarządu Dróg Wojewódzkich. Wcześniej była to droga powiatowa. W ostatnich kilku latach natężenie ruchu na tym odcinku wzrosło i obecnie wynosi ok. 3321 aut na dobę. Mimo to wielu kierowców, zmuszonych jechać do Torunia, wybiera właśnie tę trasę, z uwagi na większy spokój niż alternatywna trasa „kowalewska”. 
W minionych kilku latach za 1,5 mln zł został wyremontowany most w Elgiszewie, za 1,2 mln zł zmodernizowano ul. Toruńską, a ostatnio 500-metrowy odcinek drogi w Elgiszewie. Przy tej inwestycji udział miała także gmina Golub-Dobrzyń. Wiele wskazuje na to, że niebawem czeka nas znaczna poprawa warunków jazdy trasą 569.

– Droga wojewódzka nr 569, zgodnie z przyjętym przez Urząd Marszałkowski  Kujawsko-Pomorskim Planem Spójności Komunikacji Drogowej i Kolejowej, została zakwalifikowana do remontu – mówi Michał Sitarek z Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Będzie to zadanie finansowane ze środków własnych województwa. Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia tej inwestycji. Ogłosiliśmy przetarg na przygotowanie niezbędnej dokumentacji projektowej. Zakładamy, ze droga będzie poszerzona na całej długości do 6 metrów, a jej nawierzchnia wzmocniona, by mogła przenosić obciążenia rzędu 10 ton na oś. Poza tym remontowane maja być istniejące zatoki autobusowe oraz analizowana możliwość dobudowania nowych przystanków. Zakładamy, że dokumentacją projektową będziemy dysponować na początku przyszłego roku.

Co więcej, drogowcy jeszcze w tym roku planują wykonać remont kolejnego odcinka, tym razem w Dobrzejewicach, o długości około 1 kilometra (od DK nr 10 do łamanego pierwszeństwa). Prace powinny zakończyć się na przełomie września i października.
 

(pw), fot. archiwum

Trasa ciechocińska w nowej jakości komentarze opinie

  • Tomek - niezalogowany 2017-09-07 20:06:08

    Trasa moze i zrobiona i nawet wyglada dosc ładnie - oby wytrzymala jak najdłużej. .... Ale wjazdy i wejscia do posesji pozostawiaja wiele do życzenia -oczywiscie mowie tylko za siebie.....bo moj mimo wielu próśb jest zrobiony ale tak troche na odpier.....bo jak nazwac wzmocnienie asfaltu ktore powinno byc wykopane nasypane kruszywa i zagęszczone na szerokosc 1m z jeden i drugiej strony wjazdu...a posypano tylko kruszywem na wierzchu i pozostawiono....efekt - zapraszam przyjechac i obejrzec po miesiacu....

Dodajesz jako: Zaloguj się