:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C

Trudna trasa w Gostyniu

Kolarstwo, Trudna trasa Gostyniu - zdjęcie, fotografia

Kolarze z naszego regionu rozgrywają swoje wyścigi w województwie, ale i poza nim. Młodzi zawodnicy Sokoła Wielkie Rychnowo oraz jego wychowankowie w miniony weekend ścigali się w drugiej serii eliminacji Szosowego Pucharu Polski.

Zawody odbyły się w Gostyniu w kilku kategoriach wiekowych. Wśród młodzików 24. miejsce zajął Tymoteusz Śliwka. Kolarze mieli do przejechania sprinterski dystans 5 km. Wśród juniorów młodszych 16. był Bartosz Małkiewicz. W kategorii juniorów szósty linię mety minął Adrian Marzec. Obaj są wychowankami Sokoła.

W niedzielę wyścig miał już dłuższy dystans. Kolarze walczyli na 19-kilometrowej, dość selektywnej trasie. Finisz, niczym za dawnych czasów, odbywał się na stadionie w Gostyniu.

Bardzo dobrze spisał się żak Sokoła Wielkie Rychnowo – Aleksander Lipiński, który zajął 4. miejsce. Jego kolega – Jonasz Śliwka minął linię mety na 9. miejscu.

Wśród młodzików Tymoteusz Śliwka zanotował dwunasty czas. W starszych kategoriach wiekowych 20. miejsce zajął Bartosz Małkiewicz, a w peletonie do mety dojechał Daniel Śliwka.