:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  27°C bezchmurnie

Urząd rośnie w siłę

Urzędy, Urząd rośnie siłę - zdjęcie, fotografia

Od momentu objęcia urzędu przez Mariusza Piątkowskiego przybyło urzędników i rosną koszty, choć sam włodarz twierdzi, że ich ubywa

 Interpelację w tej sprawie złożył radny Krzysztof Skrzyniecki. Zapytał on pisemnie burmistrza o stan zatrudnienia w urzędzie. Podczas ostatniej sesji burmistrz podał liczbę zatrudnionych.

– Pracuje mniej osób niż w roku 2014 – mówi Mariusz Piątkowski. – W urzędzie miasta nie ma przerostu zatrudnienia. Najważniejsza część to koszty, w Golubiu-Dobrzyniu na 2017 rok mamy 1,9 mln złotych, w Wąbrzeźnie jest ok. 2,2 mln złotych, Aleksandrów Kujawski też 2,2 mln złotych, w Tucholi ponad 3 mln złotych. Taki jest stan wydatków na wynagrodzenia w miastach o bardzo przybliżonym stanie ludności. Tutaj widać, że Golub-Dobrzyń wydaje najmniej na wynagrodzenia.

Radny Krzysztof Skrzyniecki zauważa jednak, że w roku 2014 w mieście funkcjonowała jeszcze Straż Miejska, w której były zatrudnione trzy osoby.

– Czy likwidując Straż Miejską mamy na tym posunięciu zaoszczędzone etaty czy nie? Tu mam wątpliwości – dopytuje radny.

Prosimy więc burmistrza o szczegółowe porównanie od roku 2014. Oto odpowiedź z urzędu:

Wśród osób zatrudnionych w urzędzie miasta na dzień 30.11.2017 część osób pracuje do ściśle określonego czasu, w którym umowy o pracę zostaną rozwiązane bądź przekształcone, co w konsekwencji spowoduje ograniczenia zatrudnienia. Są to: 5 osób zatrudnionych jest na zastępstwo, którym wygaśnie umowa, po powrocie do pracy pracowników nieobecnych; 2 osoby są zatrudnione w celu przygotowania do objęcia stanowisk po osobach, które przechodzą od stycznia 2018 r. na emeryturę (czyli są 4 osoby, od stycznia będą 2 osoby).

Na dzień 30.11.2017 w Urzędzie Miasta Golubia-Dobrzynia zatrudnionych jest 10 osób w Wydziale Utrzymania Dróg i Czystości, którego zadania na dzień 30.11.2014 realizowała firma zewnętrzna. Finansowanie wynagrodzeń osób zatrudnionych w tym wydziale odbywa się z paragrafu utrzymania czystości i zieleni w mieście.

Na dzień 30.11.2017 w Urzędzie Miasta Golubia-Dobrzynia zatrudnionych jest 2 informatyków w wymiarze po ½ etatu. Na koniec listopada 2014 roku zatrudniony był 1 informatyk na pełny etat.

Aby prawidłowo oszacować zmiany stanu zatrudnienia w Urzędzie Miasta Golubia-Dobrzynia, należy przyjąć iż stan zatrudnienia od 2014 do 2017 kształtował się następująco:

– listopad 2014 – 48 osób,
– listopad 2015 – 50 osób,
– listopad 2016 – 51 osób nie licząc osób zatrudnionych w nowo utworzonym Wydziale Utrzymania Dróg i Czystości (10 osób)
– listopad 2017 – 48 osób (nie licząc 10 osób zatrudnionych w WUDiC, 5 osób zatrudnionych na zastępstwo, 2 osób zatrudnionych w ramach przygotowania do przejęcia obowiązków osób mających przejść w najbliższym czasie na emeryturę, oraz 1 informatyka zatrudnionego na ½ etatu).

Tyle z odpowiedzi. Reasumując, w 2014 roku mieliśmy 48 osób zatrudnionych w urzędzie od czego należałoby odjąć 3 etaty zlikwidowanych w czerwcu 2015 roku municypalnych, czyli 45. W roku 2017 mamy łącznie 48 osób, czyli już o trzy etaty więcej, doliczając do tego 2 osoby w ramach przygotowania, które są zatrudnione, informatyka i 10 etatów z wydziału utrzymania czystości w mieście. Do tematu wrócimy.i]k 

(TeEw)
fot. archiwum


Urząd rośnie w siłę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Golub-cgd.pl