:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C słabe opady deszczu

W końcu będzie chodnik na Słuchajskiej

Inwestycje, końcu będzie chodnik Słuchajskiej - zdjęcie, fotografia

Rozpoczęły się prace przy budowie chodnika przy ulicy Słuchajskiej. To wspólna inwestycja miasta i powiatu. Pochłonie ponad 200 tysięcy złotych

Temat budowy chodnika przy ulicy Słuchajskiej był już niejednokrotnie poruszany na naszych łamach. O jego powstanie od początku obecnej kadencji apelował m.in. radny Szymon Wiśniewski. Chodnik miał powstać już w zeszłym roku. Wybrany jednak pod koniec 2017 roku wykonawca nie był w stanie go zrealizować w określonym terminie.  Inwestycja została przesunięta na obecny rok. 

– Budowa chodnika przy ulicy Słuchajskiej to wspólna inwestycja miasta i powiatu – mówi radny Szymon Wiśniewski. – Cieszy mnie to, że prace w końcu ruszyły i do wakacji inwestycja zostanie wykonana. Chodnik w tym miejscu jest potrzebny ze względu na działające tu przedszkole, duży ruch samochodów oraz fakt, że droga jest często używana jako objazd. Ponadto ulica Słuchajska była jedyną drogą powiatową w mieście, która nie posiadała chodnika. 

Jak zapewniają pracownicy firmy „Żwir-Bud” z Elgiszewa, która wygrała przetarg i wykonuje prace, chodnik będzie gotowy w ciągu najbliższego miesiąca. Inwestycja pochłonie ponad 200 tysięcy złotych. Połowę kosztów pokrywa miasto, drugą połowę starostwo powiatowe. 
 

Tekst i fot.
(ToB)

W końcu będzie chodnik na Słuchajskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się