:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C bezchmurnie

Wędkarskie hobby

Rekreacja, Wędkarskie hobby - zdjęcie, fotografia

Nad Jeziorem Handlowy Młyn spotkali się młodzi wędkarze z regionu toruńskiego.

Ostatnia niedziela to nie tylko turniej rycerski, organizowany na Zamku Golubskim, ale również rywalizacja wędkarska Okręgu PZW Toruń. Były to Okręgowe Zawody Spławikowe Dzieci i Młodzieży. Wystartowało 38 młodych wędkarzy, dla których to hobby to styl życia i chęć obcowania z naturą. Na zawody przyjechali sportowcy z Nowego Miasta Lubawskiego, Chełmna, Koła Casus z Łasina, Świecia n/Osą, Kowalewa Pomorskiego, Wąbrzeźna a także z koła miejskiego z Torunia.

Zawody rozegrano w kilku kategoriach wiekowych tj. U-12, U-14, U-16 oraz z podziałem na dziewczęta i chłopców. Drużynowo pierwsze i trzecie miejsce zajęła drużyna z Chełmna, a drugie ekipa z Wąbrzeźna. W kategorii dziewcząt triumfowała Izabela Paradowska z Wąbrzeźna, uzyskując 2000 punktów. Druga była Karolina Kowalik z Kowalewa Pomorskiego z 1140 punktami, a trzecia Kinga Loser z Chełmna.

W kategorii „Tyczka” wygrała Izabela Paradowska, a Daniel Gajewski z Wąbrzeźna zajął drugą lokatę. Zwycięzcy otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy.