:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Wieczór z kulturą kolumbijską w Domu Kultury

Dom Kultury był gospodarzem spotkania z kulturą Kolumbii, które odbyło się w miniony piątek. Impreza okazała się odskocznią od szarego dnia i zapewniła mieszkańcom wspaniałą rozrywkę

Dom Kultury przygotował kolejne już spotkanie z kulturą latynoamerykańską. Poprzednio można było poznać zwyczaje panujące w Peru. Tym razem do swojego kraju zaprosił gości ambasador Kolumbii w Polsce – Javier Dario Higuera Angel. 

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez życzliwości znanego podróżnika i dziennikarza Ryszarda Sobolewskiego, z którym dyrektor Domu Kultury nawiązał kontakt, a jego owocem był właśnie wieczór kolumbijski. Podróżnik wielokrotnie podróżował do krajów latynoamerykańskich, a najlepszą pamiątką jest zbiór ponad 11 tysięcy zdjęć. Prezentacja multimedialna przygotowana przez podróżnika to niewielki wycinek tego zbioru. Pozwoliła ona uczestnikom spotkania choć trochę poznać przepiękne miasta Kolumbii m.in. stolicę – Bogotę, w której znajduje się największe na świecie muzeum złota. Innym ciekawym miastem była Kartagena, z kolonialną twierdzą i wzgórzem, gdzie przebywał papież Jan Paweł II. 

Spotkanie z Kolumbią to również konkurs plastyczny zatytułowany „Klimaty Kolumbii”, w którym swoje prace przedstawiły dzieci i dorośli, nie tylko z Golubia-Dobrzynia. Poziom artystyczny zaprezentowany przez naszych artystów był bardzo wysoki. Zostało to docenione przez ambasadora, który osobiście wręczył nagrody laureatom.  

W przerwie między atrakcjami chętni mogli posmakować świeżo palonej kawy z całego świata. Serwowana była przez baristę Andrzeja Wąsika z firmy „Ziarno do ziarna”, który przygotował ponad 11 gatunków znanych kaw krajów latynoamerykańskich. Można było również nabyć wyroby artystyczne, znajdujące się na kiermaszu rękodzieła artystycznego.

Oczywiście takie spotkanie nie mogłoby się odbyć bez muzyki latynoamerykańskiej. Goście zobaczyli porywający pokaz zespołu tańca latynoamerykańskiego oraz występ solistki Mili Morena. Wspaniała muzyka, żywe kolory – to wszystko podobało się uczestnikom spotkania, a było ich naprawdę wielu. Można było spotkać również mieszkańców pobliskiego Wąbrzeżna i okolic.
 

Tekst i fot. (Maw)

Wieczór z kulturą kolumbijską w Domu Kultury komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się