:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Wydział zlikwidowany

Urzędy, Wydział zlikwidowany - zdjęcie, fotografia

Burmistrz miasta, zdaje się, przyznał rację radnym i zlikwidował wydział utrzymania czystości, który generował koszty. Teraz miasto sprzątać będzie wydział komunalny

O swojej decyzji likwidacji wydziału burmistrz Mariusz Piątkowski poinformował na stronie internetowej urzędu komunikatem o treści: „Informujemy, że w związku ze zmianą struktury organizacyjnej Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia wprowadzoną zarządzeniem nr 44/2018 burmistrza miasta Golubia-Dobrzynia z dnia 27 kwietnia 2018 r. Wydział Utrzymania Dróg i Czystości został rozwiązany. Zadania i obowiązki tegoż wydziału będą realizowane przez Wydział Gospodarki Komunalnej, którego kierownikiem jest p. Dawid Jarecki.”

Powodów tej decyzji burmistrz nie podaje. Warto jednak przypomnieć, że już od dłuższego czasu radni wskazywali, że wydział ten generował koszty. Mało tego, że był droższy w utrzymaniu (m.in. dlatego, że miał 10 etatów) od sprzątania przez firmę zewnętrzną to jeszcze nie do końca radził sobie z utrzymaniem dróg zimą, a także z czystością w mieście, o czym wielokrotnie pisaliśmy na łamach naszej gazety.  
 

(nał)
fot. ilustracyjne


Wydział zlikwidowany komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się