:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Wymień stary piec

Urzędy, Wymień stary - zdjęcie, fotografia

Mieszkańcy gminy Golub-Dobrzyń będą mogli wymienić stare piece na nowsze, spełniające wymogi ochrony środowiska. Dofinansowanie wyniesie do 4 tys zł.

Gmina Golub-Dobrzyń, podobnie jak inne samorządy, przystąpiła do konkursu ekopiec, organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Dzięki temu może się ubiegać na dofinansowanie wymiany 10 pieców. W przypadku, gdyby chętnych było więcej (wiele na to wskazuje), konieczne będzie losowanie. Maksymalnie do wymiany jednego pieca otrzymać można do 4 tys zł. 

Aby zgłosić swój udział należy złożyć deklarację w Urzędzie Gminy Golub-Dobrzyń, w pokoju nr 4. Stare piece można wymieniać na kotły na paliwa stałe, gaz, olej, kotły elektryczne lub podłączenie do sieci ciepłowniczej. Konkurs ekopiec ma za zadanie przeciwdziałać tzw. niskiej emisji, która powoduje pogorszenie jakości powietrza, a w większych miastach prowadzi do powstania smogu.

W całym województwie na wymianę pieców przeznaczonych zostanie ponad 4 mln zł. Wymianie ma podlegać 2145 starych kotłów. Pieniądze rozdysponowano odpowiednio do liczby mieszkańców danej gminy. 
 

(pw)
fot. internet

Wymień stary piec komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się