:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C słabe opady deszczu

Wystawa to tylko początek

Zamek w Golubiu-Dobrzyniu, Wystawa tylko początek - zdjęcie, fotografia

W sobotę 14 października na golubskim zamku została otwarta wystawa rzeźby Cezarego Kopika. Ma to być wstęp do nowego rozdania w sferze kultury w gminie Golub-Dobrzyń

Cezary Kopik to artysta związany z Grudziądzem, ale także z gminą Golub-Dobrzyń, gdzie spędza pewną część roku w okolicach jeziora Grodno. 
– Mam za sobą ponad 100 wystaw, ale tę w Golubiu-Dobrzyniu przeżywam wyjątkowo mocno, ponieważ jestem tu wśród swoich. Od 27 lat pomieszkuję w Nowogrodzie. To moja druga wystawa w Golubiu-Dobrzyniu. Pierwsza miała miejsce w 2000 roku – opowiada artysta.

Na otwarciu wystawy gościło wielu mieszkańców Grudziądza, na czele z prezydentem, władze miasta i gminy oraz gospodarze – przedstawiciele Oddziału PTTTK w Golubiu-Dobrzyniu. 

Ekspozycję będzie można oglądać do 15 grudnia. Mieści się w trzech salach zamku. Inicjatorem wystawy był wójt gminy Golub-Dobrzyń Marek Ryłowicz, który chce w ten sposób rozpocząć nowy etap w rozwoju gminy:

– Do tej pory skupialiśmy się na dziedzinach takich jak inwestycje czy edukacja, a teraz przychodzi czas na kulturę. W gminie działa obecnie wiele stowarzyszeń, które pełnią rolę kulturalną, ale ruszyły prace nad strategią rozwoju kultury gminy. Nasz samorząd nie posiada jeszcze miejsca, gdzie można by zaprezentować taką wystawę, ale mamy ciekawy obiekt w Ostrowitem, który mógłby pełnić reprezentacyjną rolę.

6 października władze gminy podpisały umowę na sporządzenie strategii rozwoju kultury.  Dokument ma powstać do 31 marca przyszłego roku.

Tekst i fot. (pw)

Wystawa to tylko początek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się