:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C słabe opady deszczu

Wzorowa obywatelka wyróżniona

Komunikaty i profilaktyka, Wzorowa obywatelka wyróżniona - zdjęcie, fotografia

Komendant Powiatowy Policji w Golubiu-Dobrzyniu insp. Dariusz Borowiec podziękował kobiecie, która zapobiegła tragedii na drodze

O sprawie pisaliśmy na łamach CGD kilka tygodni temu. Przypomnijmy, kobieta zauważyła, że po ulicach Golubia-Dobrzynia porusza się auto, którym może kierować pijana osoba. Mieszkanka zadzwoniła na komendę i zgłosiła swoje podejrzenie. Jednocześnie przez cały czas jechała za podejrzanym fiatem, aż do przyjazdu policji. 

– Gdy policjanci zauważyli opisane auto, dali sygnały do zatrzymania, jednak kierująca nie zareagowała. Zatrzymała się dopiero po jakimś czasie. Wtedy okazało się, że 47-latka ma w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Dodatkowo, w policyjnej bazie danych widniała ona jako kierowca, której sąd zakazał prowadzenia pojazdów na 3 lata za wcześniejszą jazdę na „podwójnym gazie” – tłumaczy asp. sztab. Małgorzata Lipińska z KPP w Golubiu-Dobrzyniu.

W ubiegłym tygodniu mieszkance, która zaalarmowała funkcjonariuszy, za obywatelską postawę podziękował Komendant Powiatowy Policji w Golubiu-Dobrzyniu. 

– Insp. Dariusz Borowiec, wręczając mieszkance miasta list gratulacyjny, wraz z upominkiem, podkreślił jej profesjonalizm w chęci niesienia pomocy innym oraz postawę godną naśladowania dla całego społeczeństwa – dodaje Małgorzata Lipińska.

Policja apeluje, aby brać przykład z bohaterskiego zachowania mieszkanki Golubia. Każdy z nas może zapobiec tragedii. 
 

(ToB)
fot. KPP Golub-Dobrzyń

Wzorowa obywatelka wyróżniona komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się