:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C bezchmurnie

Za „kółkiem” bez telefonu

Komunikaty i profilaktyka, „kółkiem” telefonu - zdjęcie, fotografia

„Telefony” – działania pod takim hasłem przeprowadzili 29 czerwca policjanci z golubsko-dobrzyńskiej drogówki. Podczas jednodniowej akcji funkcjonariusze dopatrzyli się 15 wykroczeń.

Przedsięwzięcie miało na celu zwrócenie uwagi kierującym na zagrożenia jakie niesie używanie telefonu komórkowych i jednoczesne kierowanie samochodem. Podczas akcji policjanci skontrolowali 56 pojazdów i ujawnili 15 wykroczeń.

– Golubsko-dobrzyńscy mundurowi przypominają, że kierowca, który zainteresowany jest telefonem w momencie, kiedy zauważy niebezpieczeństwo, reaguje znacznie wolniej – tłumaczy asp. sztab. Małgorzata Lipińska z KPP Golub-Dobrzyń. – Telefon komórkowy utrudnia bezpieczne prowadzenie pojazdu nie tylko ze względu na to, że zajmuje ręce. Największe zagrożenie wynika z faktu, że kierowca myśli i uczestnicy w prowadzonej rozmowie zamiast koncentrować się na drodze.  Dlatego prawo o ruchu drogowym zabrania kierującemu pojazdem korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. 

Za naruszenie tego przepisu kierującemu grozi mandat w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych. 

(ToB)

Za „kółkiem” bez telefonu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się