:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Zacięta walka w 25. Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Kowalewie Pomorskim

Wydarzenia lokalne, Zacięta walka Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Kowalewie Pomorskim - zdjęcie, fotografia

Dodatkowa klasyfikacja musiała rozstrzygnąć, który z szachistów wygra jubileuszowy 25. Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim

Ostatni raz przy szachownicach zawodnicy spotkali się w poniedziałkowy poranek. Partie rozpoczęto o 9.30, a ostatnie ruchy wykonano tuż przed 13. Był to koniec tygodniowych zmagań w Kowalewie Pomorskim. Wygrał reprezentant Ukrainy Vitalii Koziak. Miał piorunujący początek turnieju. Wygrał pięć razy z rzędu. Potem przyszedł remis, wygrana i dwa remisy. W efekcie zdobył 7,5 pkt. Z takim samym rezultatem turniej zakończył Polak – Mikołaj Tomczak. Jemu jednak przytrafiła się porażka i dzięki dodatkowej klasyfikacji to właśnie reprezentant Ukrainy zajął pierwsze miejsce. Podium zamknął Karol Jaroch. Zwycięzca otrzymał nagrodę pieniężną. Najlepsza kobieta – Amelia Pyzio z Chrzanowa była 28. w klasyfikacji generalnej. Jak na razie szachy pozostają więc sportem typowo męskim.

Przez miniony tydzień w Kowalewie swoje miasto reprezentowało w turnieju 16 młodych szachistów. W najwyższej kategorii walczył Maksymilian Waszewski, W kategorii do lat 13 najlepiej spisał się Kacper Waszewski, do 10 lat – Jakub Kobus, a do 8 lat – Bartosz Bąk. Najlepszą spośród dziewcząt była Zuzia Barańska.

W sobotni wieczór 84 zawodników wzięło udział w dodatkowym turnieju szachów błyskawicznych. W tym przypadku wydarzenia na szachownicy rozgrywają się bardzo szybko. Zamiast 90 minut, zawodnik ma na całą partię 5 minut. Dominują więc wyuczone schematy i szybkość podejmowania decyzji.

Tekst i fot. (pw)

Zacięta walka w 25. Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Kowalewie Pomorskim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się