:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C rozproszone chmury

Zaproszenie na bieg

Rekreacja, Zaproszenie - zdjęcie, fotografia

10 czerwca w Lisewie rozegrany zostanie III Lisewski Bieg Jaszczurzy. Rejestracja do zawodów trwa nadal.

Nazwa wydarzenia odnosi się do herbu Gminy Lisewo, w którym została umieszczona jaszczurka na drzwiach kościoła. Przypomina ona o Towarzystwie Jaszczurczym, które działało na terenach powiatu chełmińskiego na przełomie XIV i XV wieku.

Bieg ma na celu upamiętnić ważne dla regionu chełmińskiego historyczne bractwo rycerskie, a po raz pierwszy został zorganizowany w 2015 roku w ramach obchodów 25-lecia samorządności w Polsce. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy postanowili rozgrywać go cyklicznie na przełomie maja i czerwca.

III Lisewski Bieg Jaszczurzy przeprowadzony zostanie w sobotę 10 czerwca, w Lisewie. Start zaplanowano na godzinę 11.00, na stadionie sportowym przy ulicy Toruńskiej 13. Dystans, na którym przyjdzie walczyć uczestnikom to 10 kilometrów.

Opłata startowa od dnia 16 maja 2017 do 7 czerwca 2017 wynosi 40 złotych, zaś wnoszona na miejscu, w dniu rozgrywania zawodów – 50 złotych. Osoby, które ukończyły cykl Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w roku 2016 lub 2015 mają prawo do zniżki 5 zł w opłacie startowej, a osoby, które ukończyły 2 ostatnie cykle (2015 i 2016) mają prawo do zniżki 10 zł.

Rejestracja internetowa trwa pod adresem: zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/bieg-lisewo.

(kl)

Zaproszenie na bieg komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Rekreacja, Gmina Golub-Dobrzyń - więcej informacji