:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C słabe opady deszczu

Ziołowy zakątek

Ciekawi ludzie, Ziołowy zakątek - zdjęcie, fotografia

W Macikowie kontynuowany jest plan stworzenia ziołowego zakątka edukacyjnego. Dzięki temu zyskamy największą w powiecie kolekcję roślin zielarskich.

Projekt jest realizowany za pośrednictwem Fundacji Europejski  Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – Counpart Fund przez Stowarzyszenie Przyjaciół Macikowa i Okolic’’ przy pomocy Rady Sołeckiej. Rozpoczął się w marcu i jego celem jest stworzenie ziołowego zakątka ekologicznego przy miejscowej świetlicy. Do tej pory udało się zasadzić ta m 173 krzewy i 400 rodzajów ziół oraz 80 krzaków różnych odmian lawendy. Wcześniej w tym miejscu pojawiły się także budki lęgowe dla ptaków i ostoje dla owadów. Kolejnym etapem będzie zamontowanie małej architektury: ławek, tablic edukacyjnych oraz altany. Projekt potrwa do 30 września. Ziołowy zakątek ma służyć mieszkańcom, jak i osobom z zewnątrz, które pragną dowiedzieć się więcej o ziołach. 

(pw)
fot. nadesłane

Ziołowy zakątek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się