:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Zniszczyli zanim odbudowali

Interwencje, Zniszczyli zanim odbudowali - zdjęcie, fotografia

Trwają prace remontowe na muszli koncertowej. Niestety, wandale uszkodzili już nowe ławki. Inicjator odnowienia obiektu Krzysztof Skrzyniecki chciałby zamontować w mieście system monitoringu, aby uniknąć w przyszłości aktów wandalizmu

Przypomnijmy, muszla koncertowa w Golubiu-Dobrzyniu jest remontowana ze środków Lokalnej Grupy Działania i budżetu samorządu. Miasto pozyskało na ten cel prawie 49 tysięcy złotych. Całość inwestycji pochłonie nieco ponad 100 tysięcy złotych. Prace zbliżają się już do końca. Wykonuje je firma „Murabet” z Golubia-Dobrzynia. Oprócz przebudowy muszli koncertowej, powstaną również m.in. nowe siedziska na widowni, wiata, ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery, a także oświetlenie.

Niestety, jeszcze zanim prace zostały ukończone, wandale uszkodzili nowe ławki. 

– Aby uniknąć podobnych zdarzeń złożyłem w ramach budżetu obywatelskiego projekt dotyczący zamontowania w mieście przenośnych kamer i stworzenia w ten sposób systemu monitoringu – mówi Krzysztof Skrzyniecki. – W ten sposób uda się nam uniknąć w przyszłości zniszczeń miejskiego mienia, nie tylko na muszli, ale w całym mieście. Projekt remontu muszli nie został jeszcze zakończony, a efekty wandalizmu już widać. Przecież to jest chore i nienormalne, aby niszczyć coś, co jeszcze nie powstało, a ma służyć dla nas wszystkich. Przecież to jest remontowane z naszych wspólnych pieniędzy dla naszego dobra, dla rozrywki, aby móc spędzić gdzieś czas z dziećmi i rodziną.
 

(szyw)
fot. nadesłane

Zniszczyli zanim odbudowali komentarze opinie

  • gość 2018-04-19 11:12:04

    Popieram monitoring w naszym mieście a zwłaszcza na osiedlu Żeromskiego przy boisku do koszykówki i przy lesie. To co tam wyprawia młodzież wieczorami jest nie do opisania.

Dodajesz jako: Zaloguj się