:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Zostało pięć pomysłów

Urzędy, Zostało pięć pomysłów - zdjęcie, fotografia

Od 10 maja mieszkańcy Golubia-Dobrzynia będą mogli decydować, na co przeznaczyć 30 tys. zł z budżetu obywatelskiego. W grze pozostało pięć projektów

Projekty można było składać od 1 do 21 marca. Należało wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz dołączyć listę poparcia (co najmniej 10 uprawnionych mieszkańców) i inne konieczne załączniki np. deklarację właściciela terenu na realizację zadania.

Do magistratu wpłynęło osiem propozycji. W ostatnich tygodniach urzędnicy weryfikowali je pod kątem formalnym i merytorycznym. Regulaminu nie spełniły trzy projekty i zostały one odrzucone: „Babki na tacy – aktywizacja kobiet”, „Pojemniki na psie odchody z podajnikiem na worki” i „Doposażenie świetlicy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w sprzęty do realizacji przedsięwzięć kulturalno-integracyjnych”.

O głosy mieszkańców powalczą: „Golub-Dobrzyń miastem bez komarów”, „Budowa parkingu przy ul. Konopnickiej 4”, „Monitoring miejski”, „Bezpieczne osiedle” oraz „Chrońmy miejsca pamięci Golubia-Dobrzynia”. Głosowanie rozpocznie się 10 maja i potrwa do końca miesiąca. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej siedem dni po zakończeniu głosowania. W kolejnym wydaniu bliżej przyjrzymy się zakwalifikowanym pomysłom oraz przedstawimy sposoby głosowania. 
 

(ToB)
fot. ilustracyjne

Zostało pięć pomysłów komentarze opinie

  • gość 2018-05-10 21:56:55

    a DLACZEGO ODRZUCONO pomysł z pojemnikami na psie odchody ?

Dodajesz jako: Zaloguj się