W czwartek (25.06) profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu odwiedziła seniorów uczęszczających do Dziennego Domu Pobytu w Elgiszewie. Spotkanie poświęcone było szeroko rozumianemu bezpieczeństwu osób starszych.
Podczas prelekcji uczestnicy dowiedzieli się, jak postępować w przypadku prób oszustwa oraz w jaki sposób unikać zagrożeń związanych z kontaktami z nieznajomymi. Policjantka omówiła najczęściej stosowane metody działania oszustów, przypominając seniorom o zachowaniu ostrożności podczas rozmów telefonicznych oraz kontaktów z osobami podającymi się za członków rodziny, pracowników instytucji czy służb.
Asp. szt. Katarzyna Wilangowska zwróciła również uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Przypomniała o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, znaczeniu elementów odblaskowych oraz konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię.
Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń oraz zadawania pytań dotyczących codziennego bezpieczeństwa. Seniorzy aktywnie uczestniczyli w rozmowie, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Tego typu działania profilaktyczne mają na celu zwiększanie świadomości oraz wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa wśród osób starszych.
(ak), fot. KPP Golub-Dobrzyń
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze