:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

W Golubiu-Dobrzyniu stanął namiot informacyjny Komitetu Obrony Demokracji

Kiedy: 2016-10-21 , godzina: 07:00 | Gdzie: Golub-Dobrzyń

Wydarzenia lokalne, Golubiu Dobrzyniu stanął namiot informacyjny Komitetu Obrony Demokracji - zdjęcie, fotografia

21 października b.r. działacze Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji zorganizowali punkt informacyjny KOD w Golubiu-Dobrzyniu. Pięcioosobowa ekipa od godz. 7:00, pod namiotem przy targowisku miejskim na ul. Sokołowskiej, informowała mieszkańców Golubia-Dobrzynia i okolic przede wszystkim o tym, że działalność KOD nie jest działalnością polityczną lecz leży w interesie wszystkich obywateli. O tym, że prawa własności gruntów rolnych zostały ograniczone – nie tylko poprzez zakazy sprzedaży ziemi (w końcu nie każdy chce ziemię sprzedawać) ale również poprzez uniemożliwienie ustanowienia na niej hipoteki pod kredyt inwestycyjny. O tym, że szereg decyzji z samorządu gminnego czy powiatowego przechodzi do władz wojewódzkich czy do agencji rządowych. O nowych podatkach od zbiorników wodnych i nowych opłatach od przesyłania wody. O scentralizowaniu wydatków na gminne szkolnictwo i ochronę zdrowia.

Dotychczasowe działania KODu koncentrowały się w największych miastach Regionu: Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Świeciu, Chełmnie, Wąbrzeźnie, Inowrocławiu. Grupa działaczy z powiatu toruńskiego postanowiła zapoznać z działalnością KOD sąsiedni powiat, posiadający charakter bardziej rolniczy niż wielkomiejski.

Wyjazd uznaliśmy za owocny. Odbyliśmy szereg sympatycznych i ciekawych rozmów, rozdaliśmy wiele materiałów informacyjnych. Zebraliśmy listę sympatyków. Mamy nadzieję, że pokazaliśmy, iż KOD to nie tylko warszawiacy chodzący w manifestacjach a pokazywani w telewizji. Że pokazaliśmy, że KOD to normalni ludzie, nie szukający posad, którzy poświęcają swój czas i swoje pieniądze na to, aby w Kraju były przestrzegane demokratyczne zasady i zwyczaje. I żeby Kraj był dobrze rządzony bez przekupywania obywateli. Wkrótce zorganizujemy w Golubiu-Dobrzyniu spotkanie, na które zaprosimy sympatyków oraz inne osoby chętne do działania i współpracy.

Urzędowi Miasta i lokalnej Policji dziękujemy za profesjonalne działania.

Dalsze informacje na temat KOD w Kujawsko-Pomorskiem oraz adresy kontaktowe można znaleźć na stronie www.kodkp.info.

W Golubiu-Dobrzyniu stanął namiot informacyjny Komitetu Obrony Demokracji komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się